Nusret Bayraktar_Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği Onursal Üye

Nusret BAYRAKTAR

Nusret Bayraktar, 1 Ocak 1951’de Rize Ardeşen’de doğdu. Makine Mühendisi, Sanayici ve İş Adamı; Yıldız Üniversitesi Makine Fakültesini bitirdi. Serbest makine mühendisi olarak çalıştı. Özel bir şirketin genel müdürü olarak görev yaptı. Bademlik İlim ve Hizmet Vakfı Kurucu Üyesi ve Başkanı oldu.

İstanbul İl Genel Meclisi Üyeliği; Mahalli İdareler Derneği ile Mahalli İdareler Enstitüsü Kuruculuğu ve Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Beyoğlu Eğitim ve Hizmet Vakfı ile Beyoğlu İnsan ve Çevre Vakfı Kurucu Üyeliği, Kasımpaşa Spor Kulübü Başkanlığının yanı sıra çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı.

Beyoğlu Belediye Başkanlığı görevini yürüttü. 22 ve 23. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. 23. Dönemde Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanlığı yaptı. Fransızca bilen Bayraktar, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

Dr. Faruk Özlü

Faruk Özlü, 19 Kasım 1962’de Düzce’de doğdu. İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdi,  İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Yüksek Lisans ve Doktora yaptı, İspanya’da Proje ve Mühendislik, Harvard Üniversitesi’nde Üst Düzey Yönetici eğitimi aldı. 1987 yılında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak iş hayatına başladı.

1990 yılında Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nda sırasıyla Savunma Sanayi Uzmanı, Proje Müdürü, Daire Başkanı, Müsteşar Yardımcısı ve Müsteşar Vekili olarak görev yaptı. Devamında Türk Uçak Sanayi A.Ş. (TUSAŞ), TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. (TAI), Havacılık Endüstrileri A.Ş. (HEAŞ), Teknopark İstanbul ve Savunma Teknolojileri Mühendislik A.Ş. (STM) Şirketlerinde yönetim kurulu üyesi ve başkanı olarak görev yaptı.

07 Haziran 2015 seçimlerinde 25. Dönem Düzce Milletvekili olarak Meclise girdi. 1 Kasım 2015 te de 26. Dönem Düzce Milletvekili seçilen Dr. Faruk ÖZLÜ, Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Komisyonu Başkanlığı yaptı. BAKAN 24 Mayıs 2016 yılında Sn.Binali YILDIRIM Başbakanlığında kurulan 65.Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak görev aldı. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçiminde Düzce Belediye Başkanı seçildi. Halen bu görevde bulunuyor. İyi düzeyde İngilizce bilen Faruk Özlü evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı

Mustafa Ilıcalı 15 Haziran 1954 tarihinde Erzurum’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek lisans ve doktora çalışmalarını Ulaştırma üzerine yaptı. 2000-2015 yılları arasında Yıldız Teknik, Bahçeşehir ve İstanbul Ticaret üniversitelerinde profesör olarak görev yaptı.

Ülkemizde, ‘Ulaştırma Mühendisliği’ kavramının oluşmasını ve ilk defa BAU’da bölüm açılmasını sağladı. Trafik güvenliğinin geliştirilmesi hususunda birçok çalışma yürüttü. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul belediye başkanlığı döneminde Ulaşım Daire Başkanlığı ve bazı İBB şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. 2007-2015 yılları arasında İBB Başkan Danışmanlığı yaptı.

22. Dönemde Erzurum Milletvekili seçildi. 22. Dönemde Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanvekilliği yaptı. Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türk Delegasyonu Üyeliği, Batı Avrupa Birliği Türk Delegasyonu Üyeliği ve Türkiye-Avusturya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerini yürüttü. Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Sözcüsüdür.