TRKTYD KURUCU GENEL BAŞKANI SUAT SANDALCI

Derneğimizin, Kurucu Genel Başkanı Sayın Suat SANDALCI,

1985 yılında dünyaya geldi. Aslen Rizeli Olup evli 1 çocuk babasıdır. Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden 2009 yılında, Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümünden ise 2015 yılında mezun oldu. İyi derece de İngilizce bilen Sandalcı. Üniversite yıllarında Kıbrıs Karadeniz Öğrenci Birliğinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Kıbrıs Kültür ve Dayanışma Günleri organizasyonlarının planlanması ve gerçekleştirilmesinde aktif rol aldı. 2006 yılında 81 il temsilcisinin katıldığı Liderlik Seminerlerinde birinci oldu. Üniversite yıllarında hayata geçirmek istediği birçok projeyi KKTC Meclisine sundu. Eğitim hayatını tamamladıktan sonra da birçok yönetim ve organizasyonlarda görev almaya devam etti. 2007-2009 Yıllarında Samsun Atakum Belediyesi Avrupa Birliği Projelerinde Bulundu.

Karadeniz Profesyonel Yapı Yönetim Kurulu Başkanı olarak, Entegre Tesis Yönetimi alanında birçok tesise danışmanlık hizmeti verdi. Sektördeki çalışma azmi ve istikrarlı hedefleri aracılığı ile hem Entegre Tesis Yönetim sektöründe hemde inşaat sektöründe kısa zamanda büyük hedeflere ulaşmayı başardı. Halen birçok STK nezdinde görev yapmaktadır. 2016 yılında SAMGİAD üyesi 2021 yılında ASKON Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği üyesi olarak yapılan çalışmalara destek sağladı. İstanbul Medeniyet Üniversitesi İletişim Fakültesi ve birçok üniversiteler de öğrenciler ile deneyim paylaşımına ilişkin söyleşiler gerçekleştirdi. Bu anlamda sorumluluk hissederek gençlerin kendilerini geliştirmeleri adına yol gösterici ve yardımcı olmak amacıyla faaliyetler yaptı.birçok platforma konuşmacı olarak katıldı. Görev aldığı tüm yönetim ve organizasyonlarda; ekip arkadaşlarına öğretici oldu, organizasyonun amaçlarının gerçekleştirilmesi ve optimizasyona ulaşabilmesi için sürekli araştırmalar yaptı. öğrenmenin sınırı olmadığı bilinciyle içinde bulunduğu görev ve organizasyonlarda eğitici-öğretici etkinliklere imza attı. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların katılımı ile fuar organizasyonlarında görev aldı. Profesyonel iş hayatında görev ve sorumlulukları kapsamında fark yaratacak, ülkemize, sektörümüze ve yenilikçi insanların yaşam kalitesinin arttırılmasına katkı sağlayacak projelerin geliştirilmesi için gerekli gayret ve çabayı bugüne kadar göstermeye devam etti.

TRKTYD Kentsel Tesis Yönetim Derneği öncülüğünde 2019 Yılı Ankara’da 1.Uluslararası Tesis Yönetim Zirvesini ve 2020 Yılı Ankara’da 1.Tesis Yönetim Çalıştayı Projelerini Ülkemiz Geneli 81 İlimizden Profesyonel Tesis Yönetim Şirketlerinin katılımı ile hayata geçirdi.

Entegre Tesis Yönetiminin Türkiye ekonomisine ve sosyal kalkınmanın vazgeçilmez bir unsuru olan istihdama sağlayacağı katkıları ışığında. Kentsel Tesis Yönetim Derneğinin tüm üyeleri ile birlikte sektörümüzdeki iyileştirme çalışmalarının yanısıra milli ekonomiye katkı sağlamak adına var gücü ile çalışarak farkındalık yaratıp Sektörümüzün hedeflerine ulaşması için çalışmalar yürütmektedir. Sektör analizleri ve çalışma raporları tüm kamuoyu ile paylaşılması için bir çok Yayın programlarında bilgiler aktardı. Entegre Tesis Şirketlerinin alt ve yan sektörleri ile birlikte tek çatı altında toplandığı “Kentsel Tesis Yönetim Derneği Stratejik Plan” hazırlanmasına yönelik çalışmalarda öncülük yaptı. Her anlamda önemli bir yapı taşı olan derneğimiz ile sektörün ekonomik, sosyal ve fiziksel etkilerini ortaya çıkarmak adına gerekli faaliyetleri sürdürürken diğer bir yandan üyelerimizin talep ve beklentileri doğrultusunda ihtiyaçlarını karşılamak üzere fırsatlar sunarak, ortak sorunların parlamentoya taşınması ve sonuçlanması için yapılacak tüm çalışmaları yürütmek üzere Derneğimiz de Kurucu Üye ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevlerine devam etmektedir.

Sektörümüzün ülkemizde ve dünyada hak ettiği yere hızla ilerlemesi adına yapılacak tüm çalışmalarda ve faaliyetlere imza atmak üzere destek veren, çıktığımız bu yolda bize inanan üyelerimize teşekkür eder saygılar sunarız.