GELİŞİM MESLEKİ YETERLİLİK BELGELENDİRME HİZM. LTD. ŞTİ.

   

04 Ağustos 2022 tarihinde Gelişim Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti. ile Kentsel Tesis Yönetim Derneği arasında “Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Hizmetleri” alanında işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Bu iş birliği protokolünün konusu ve amacı GELİŞİM BELGELENDİRME tarafından TRKTYD’ye üye olan işçilere ve/veya TRKTYD’ye üye olan işverenlerin çalışanlarına mesleki yeterlilik hakkında bilgilendirme yapılması, akabinde mesleki yeterlilik sınavlarının yapılması ve belgelendirme hizmetlerinin tamamlanmasıdır.

Bu doğrultuda TRKTYD Mesleki Yeterlilik Belgelendirmeleriyle ilgili Mesleki Yeterlilik Kurumu mevzuatı gereğince yapılacak sınavlar için planlama ve uygulamaya ilişkin iş ve işlemleri GELİŞİM ile birlikte yürütme ve üyeler ve üye işverenlerin çalışanları ile Gelişim arasında bir köprü rolü üstlenme kararı almıştır. Gelişim’de TRKTYD üyelerinin gerek bireysel gerek tek nokta esasına göre yaptıkları mesleki yeterlilik belgesi alımı için girmeleri gereken sınavlar ve almaları gereken bilgilendirmeler konusunda destek sağlayacaktır.

Söz konusu belgelendirme sınavları ile ilgili ödemeler AB doğrudan Hibe II projesi doğrultusunda olacaktır. Mesleki Yeterlilik Kurumu Mevzuatına göre yapılacak, Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Turkak tarafından planlı/plansız şekilde denetlenecektir.

Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyen üyelerimiz BAŞVURU FORMU‘ nu doldurarak bize iletebilirler. İlgili formlar Gelişim Belgelendirme ile paylaşılacaktır.

 

PLATİNUM SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.

   

Kentsel Tesis Yönetim Derneği her alanda üyelerinin fayda elde edebilmesi ve en iyi hizmeti en ekonomik şartlarla alabilmeleri için çalışmalar yürütmektedir.

Tesis Yönetim Sektörüne yön veren ve sektörün en güçlü Sivil Toplum Kuruluşu olan Kentsel Tesis Yönetim Derneği (TRKTYD) ile Sigorta Sektöründe 14 Şirketin Acenteliğini yürüten, sektörün köklü ve sayılı acentelerinden olan Platinum Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. arasında iş birliği protokolü imzalamıştır. İmzalanan protokolle Kentsel Tesis Yönetim Derneği (TRKTYD) üyelerinin aşağıda belirtilmiş branşlarda en iyi hizmete en iyi fiyatla ulaşabilmelerini sağlamayı hedeflerken, PLATİNUM SİGORTA tüm TRKTYD üyelerine en iddialı fiyatlarla en hızlı hizmeti vermeyi taahhüt etmektedir.

İmzalanan protokolle Kentsel Tesis Yönetim Derneği üyeleri; Trafik Sigortası, Kasko, Ortak Alan Sigortası, Kule Vinç Sigortası, İnşaat All Risk Sigortası, Makine Hasarı Sigortası, DASK, Konut ve İşyeri Sigortaları, Otel Paket Sigortası, Vale Teminat Sigortası, Nakliye Sigortası, Zorunlu Güvenlik Sigortası, Yabancı Sağlık Sigortası, Ferdi Kaza Sigortası, Mesleki Sorumluluk Sigortası, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Özel Sağlık Sigortası, Hayat Sigortası, Seyahat Sigortası, Yeşil Kart Sigortası branşlarında iddialı fiyatlarla Platinum Sigorta’dan hizmet alabileceklerdir.

 

TÜRKİYE NOTERLER BİRLİĞİ

   

08 Aralık 2021 Türkiye Noterler Birliği Başkanı Sn. Dursun Cin ve Kentsel Tesis Yönetim Derneği Genel Başkanı Sn. Suat Sandalcı ‘nın imza altına aldıkları çerçeve protokolün amacı; şehirleşme ile yaygınlaşan, iş ve yaşam alanlarının yönetimlerinde, tarafların eğitim, seminer, yayın ve yayımlarla, AR-GE çalışmalarında  bilgi / tecrübe paylaşımı ile her iki Kururmun amacına  daha etkin olarak ulaşmasını ve çabalarının verimliliğini sağlamak adına yapılacak iş birliğinin genel kurallarını belirlemek ve ileride bu kapsamda akdedilecek protokollere ilişkin kuralları öngörmektir.

Çerçeve protokol doğrultusunda taraflar karşılıklı işbirliği ile sektörel ve sosyal gelişimin sağlanması için çalışmalar yapmayı, bu doğrultuda birlikte ziyaretler gerçekleştirmeyi, işbirliği kapsamındaki konularda kamuya yapılan bildirimlerde daima eşgüdümlü ve koordineli bir biçimde hareket etmeyi, eğitimler düzenleyerek ortak sertifikalar vermeyi, sektörel konulara ilişkin eğitim, seminer, çalıştay, konferans fuar, vb. aktivitelerde karşılıklı imtiyazlı olanaklar sağlamayı kabul etmişlerdir.

 

TESİS YÖNETİM ve TEDARİKÇİLERİ FEDERASYONU (TYTFED)

   

Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği yürüttüğü sektörel çalışmalarla Tesis Yönetim Sektörüne yön veren bir STK ‘dır. Özellikle Tesis Yönetim Sektöründeki aksaklıkların ortadan kaldırılabilmesi, standartların sağlanabilmesi için üstün gayret göstermektedir. Sektördeki STK’ların birleşmesi, paydaş STK’larla beraber güç birliği oluşturulması ve bu suretle sektörün çalışma standartlarının sağlanabilmesi TRKTYD ‘nin hedefleri arasında yer almıştır.

Bu doğrultuda TRKTYD Yönetim Kurulu kararı ile Derneğimiz Tesis Yönetim ve Tedarikçileri Federasyonu’nun kuruluşunda kurucu dernek olarak yer almıştır. Federasyonun kuruluşu 01 Aralık 2021 tarihinde Yenikapı Kongre Merkezi’nde yapılan lansman ile basına duyurulmuş ve Federasyon tüzel kişiliğe erişmiştir.

 

DOĞU ve GÜNEYDOĞU KÜLTÜR ve SANAT DERNEĞİ
(SARIYER İLÇE BAŞKANLIĞI)

     

06 Kasım 2021 tarihinde Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen imza törenine; Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği Genel Başkanı Suat Sandalcı, Doğu ve Güneydoğu Kültür ve Sanat Derneği Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Sevinç ve derneklerin yönetim kurulu üyeleri katıldı. İmzalanan işbirliği protokolünün temel amacı Sarıyer ilçesinde sosyal sorumluluk projeleri başta olmak üzere Sarıyer ilçe sınırlarında ortak programlar yaparak vatandaşlarımıza yarar sağlamaktır.

İmza altına alınan protokole istinaden ilk ortak proje 13 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirildi. İstinye Tersane Alanı’nda Sarıyer Bölgesinde yaşayan ihtiyaç sahibi çocuklara Kütahya Üniversite ve Kütahya Valiliği’nin işbirliğiyle ve iki derneğin öncülüğünde motivasyon eğitimleri verilerek eğlenceli aktiviteler gerçekleştirildi. Çocuklar eğlenerek aldıkları eğitimlerin sonunda AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun’ un elinden sertifikalarını aldılar. Ve bölgede yaşayan ihtiyaç sahibi 100 çocuğa çeşitli hediyeler verildi. Protokol ile ilgili habere ” https://www.sariyerposta.com/yasam/sariyer-de-farkindalik-yaratacak-isbirligi-h65193.html ” linkinden erişim sağlanabilir.

 

TC. DÜZCE BELEDİYESİ

     

22 Ekim 2021 tarihinde Düzce Belediye Başkanı Sayın Dr. Faruk Özlü ile Kentsel Tesis Yönetim Derneği (TRKTYD) Genel Başkanı Suat Sandalcı tarafından imza altına alınan işbirliği protokolünün amacı; şehirleşme ile yaygınlaşan, iş ve yaşam alanlarının yönetimlerinde, tarafların eğitim, seminer, yayın ve yayımlarla, AR-GE çalışmalarında  bilgi / tecrübe paylaşımı ile her iki Kurumun amacına  daha etkin olarak ulaşmasını ve çabalarının verimliliğini sağlamak adına işbirliği gerçekleştirmektir.

Düzce Belediye’si ile imzalanan bu çerçeve protokol doğrultusunda Düzce Belediye Başkanı Sayın Dr. Faruk Özlü’nün büyük destekleri ile 26 Mart 2022 tarihinde Düzce Belediyesi Kültür Merkezinde “Bina, Site ve Tesis Yönetimi Eğitim ve Sertifika” programı düzenlenmiştir. İki gün süren program sonrasında katılımcılara “Eğitime Katılım Sertifikası” verilmiştir.

 

TC. HENDEK BELEDİYESİ

   

22 Ekim 2021 tarihinde Hendek Belediye Başkanı Sayın Turgut Babaoğlu ile Kentsel Tesis Yönetim Derneği (TRKTYD) Genel Başkanı Suat Sandalcı tarafından imza altına alınan işbirliği protokolünün amacı; şehirleşme ile yaygınlaşan, iş ve yaşam alanlarının yönetimlerinde, tarafların eğitim, seminer, yayın ve yayımlarla, AR-GE çalışmalarında  bilgi / tecrübe paylaşımı ile her iki Kurumun amacına  daha etkin olarak ulaşmasını ve çabalarının verimliliğini sağlamak adına işbirliği gerçekleştirmektir. Bu çerçeve protokol doğrultusunda taraflar ilerleyen dönemlerde ortak çalışmalar gerçekleştirecektir.

 

Sayfa Düzenleme; Umut TUĞSAVUL – Kentsel Tesis Yönetim Derneği (TRKYTYD) Genel Başkan Yardımcısı – 0533 389 29 90