Blog, Duyurular, Haberler

06 Şubat 2023 Kahramanmaraş Pazarcık Depremi sonrası Kamuoyu Bilgilendirmemiz

KAMUOYUNA DUYURULUR

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 11 ilimizi etkileyen Deprem Felaketinde Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği (TRKTYD) tüm kadrolarıyla Afet Bölgesinde vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışmıştır.

TRKTYD geride bıraktığımız 14 günde afet bölgesine ayni yardım desteğinde bulunurken, Kızılay’a da nakdi yardım yaparak imkanlar çerçevesinde Devletine ve Vatandaşlarına yardımcı olmaya gayret etmiştir. Tüm İl Başkanlıkları bulundukları illerde Valilikler, Kaymakamlıklar ve Belediyelerle, yönetimini yaptıkları sitelerle, bölgelerindeki üyelerimizle ve paydaşlarımızla koordinasyon sağlayacak Isıtıcıdan Çadıra, Gıdadan Giyime, Tıbbi Malzemeden İş Makinesine kadar her tür ihtiyaç ürününün tedariğini sağlayarak bölgeye sevk ettiği gibi, diğer Vakıflarla, Derneklerle, Kamu ve Özel Sektör Kuruluşlarıyla iş birliği yaparak bölgede ihtiyaç sahiplerine en hızlı şekilde hizmet götürmeye çalışmıştır.

Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği geride bıraktığımız 14 gün içinde afet bölgesinde vatandaşlarımıza binlerce mont, 1.000 elektrikli ısıtıcı, 1.000 odun sobası, 20.000 battaniye, 100 jeneratör, 250.000 pet şişe içme suyu, 240 ton gıda ürünü, günlük olarak 20.000 ekmek, 10.000 maske ve eldiven, 1.000 damar yolu kiti ve binlerce ilaç sevkiyatı yapmış, Afetzede ailelerin Afet Bölgesinden tahliyesinde İl Başkanları ile aktif rol almış, ek olarak Kızılay’a 109.742,00 TL nakdi bağışta bulunmuştur.

14 gündür sürdürdüğümüz çalışmalarımızı 20 Şubat 2023 itibariyle büyük oranda tamamlayarak Afet Bölgesini kontrollü şekilde tahliye etmeye başlıyoruz. Bu süreçte bize ihtiyaç duyan tüm vatandaşlarımıza Merkez Kadrolarımızın koordinasyonu ile Bölgeye yakın olan 10 İl Başkanımız ve 2 Bölge Başkanımız destek vermeye devam edecektir.

Bu acılı süreçte Afet Bölgelerinde vatandaşlarımız için seferber olan ve halen desteklerini esirgemeyen; yönetimlerinde yer aldığımız tüm tesislerin maliklerine, tüm paydaş sektör firmalarına ve derneklerine, işbirlikleri ile bize onur veren Vakıf, Dernek ve Kuruluşlara, ÜYELERİMİZE, İL ve BÖLGE BAŞKANLARIMIZA, KADIN KOLLARI KADROLARIMIZA ve YÖNETİM KURULUMUZA teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla

Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği
Yönetim Kurulu

Yazının PDF Formatı için Kamuoyuna Duyurulur